Bičių vaško žvakės

Bičių vaško žvakės

Mes, moterys, neretai neįsivaizduojame gyvenimo be karts nuo karto namuose degančių ir jaukumą kuriančių žvakių. Jų įvairovė išties įspūdinga. Kur kas rečiau žinoma apie bičių vaško žvakes savo. Tad jei svarstote išbandyti ką nors nauja, siūlau susipažinti su bičių vaško žvakėmis bei jų nauda sveikatai, kad galėtumėte pasirinkti labiausiai jūsų gyvenimo būdui ir sveikatos poreikiams tinkančias.

Kas yra bičių vaškas?

Tik šviežias bičių liaukų išskirtas vaškas yra visiškai baltas. O panaudotas korių gamybai įgauna gelsvą atspalvį, nes jame įmaišyta pikio ir žiedadulkių. Natūralus bičių vaškas turi malonų medaus kvapą. Į jo sudėtį įeina natūralūs eteriniai aliejai (70-75 proc.), laisvos riebiosios rūgštys (13-15 proc.) ir angliavandeniai (12-15 proc.) Be to, tokiame vaške yra labai nedaug vandens (0,1-2,5 proc.), daug karotinoidų (provitamino A) ir kitų medžiagų, o taip pat priemaišų: žiedadulkių, pikio, lervučių bei mirusių bičių liekanų. Nuo priemaišų kiekio priklauso vaško kokybė.

Kokios yra bičių vaško žvakės?

Tokios žvakės natūralios, neturi toksinių medžiagų. Dega ilgiau už įprastas parafinines žvakes, nesmilksta, degdamos valo patalpų orą bei sugeria nemalonius kvapus. Tokias žvakes nesunkiai atpažinsite pagal kvapą, nes degdamos kvepia medumi.

Vaškinės žvakės liepsna daug jaukesnė (šiltesnė) už parafininės. Jų vaškas minkštesnis ir elastingesnis už parafiną ar vaško ir parafino mišinį. Tačiau gaminant vaškines žvakes, į jas dažnai įmaišoma  parafino ar stearino, kadangi šios medžiagos daug pigesnės.

 

Natūralaus bičių vaško žvakės

Medus

Mes gaminame ir prekiaujame tik natūraliomis, rankų darbo bičių vaško žvakėmis be priemaišų.

Neigiami jonai ir bičių vaško žvakės. Kaip tai susiję?

Ore sklando milijardai elektros krūvį turinčių dalelių arba jonų. Jie veikia organizmo gebėjimą įsisavinti ir panaudoti deguonį. Ore sklandantys jonai gali paveikti nuotaiką, energiją bei sveikatą. Neigiami jonai užtikrina gerą nuotaiką. Tuo tarpu per didelė teigiamų jonų koncentracija kalta dėl subjurusios nuotaikos, nes tokiame ore padaugėja elergenų ir toksinių medžiagų.

Tokios natūralios žvakės turi teigiamą poveikį sveikatai, kadangi skatina neigiamų jonų atsiradimą, kurie valo orą nuo teršalų (dulkių, pelėsių, bakterijų, virusų, kvapų bei toksinų). Gamtoje neigiami jonai pasigamina per elektros iškrovas, kurias sukelia žaibai, judantis vanduo (kriokliai, jūros, upės), vėjai miškuose.

Patalpoje, kurioje deginamos natūralaus bičių vaško žvakės, oras yra daug sveikesnis negu toje, kurioje jos nedeginamos ar deginamos iš kitokių medžiagų pagamintos žvakės.

Pagrindiniai bičių vaško žvakių privalumai:

* Mažesnis toksiškumas, kadangi jos yra natūralios, degdamos nesudaro toksiškų šalutinių produktų. Juk kvėpuoti degančio parafino garais – tai beveik tas pats, kas kvėpuoti išmetamaisiais garais iš dyzelinių variklių.

* Neutralizuoja teršalus. Bičių vaško žvakės degdamos gamina neigiamus jonus, kurie padeda valyti patalpų orą, todėl ypač tinka alergijų, astmos bei kitų kvėpavimo sutrikimų turintiems žmonėms.

* Turi atpalaiduojamąjį poveikį. Švelniai saldus, natūralus bičių vaško žvakių kvapas padeda nurimti ir atsipalaiduoti. Tinka meditacijoms, mažina stresą.

* Saugumas. Kadangi visos bičių vaško žvakės natūralios ir neturi šalutinių produktų, tinkamai naudojant, jos yra natūraliai lašinės ir dėl to saugesnės deginti. Žymiai sumažėja nudegimų pavojus, kurie gali kilti deginant kitų rūšių žvakes.

* Bičių vaško žvakės turi ryškiausią, gryniausią žvakių šviesą, kuri prilygsta natūraliai saulės šviesai. Tokia šviesa, naudojama vietoj įprastos lempučių, gali padėti sumažinti akių įtampą ir galvos skausmą.

Vaško artojimas medicinoje ir kosmetikoje.

* Bičių vaško sudėtyje yra nemažai vitamino A, kuris būtinas odos epiteliui atsinaujinti.

* Vaškas turi priešuždegiminį poveikį (jame gausu karotino bei karotinoidų), todėl jį galima naudoti odos ligų ir burnos gleivinės pažeidimams gydyti.

* Rekomenduojama  kramtyti korių medų, kurio sudėtyje yra vaško ir žiedadulkių. Tai sustiprina dantų smegenis, išvalo dantų kišenes nuo maisto liekanų, padeda kovoti su parandontoze.

* Nebijokite nuryti vaško gabaliuką, kuris patekęs į virškinamąjį traktą, kartu su vaške esančia pikio priemaiša, pagerina žarnyno funkciją. O kramtomas burnoje, gerina seilių ir skrandžio sulčių išsiskyrimą, dėl to gerėja apetitas ir virškinimas.

Taigi, rinktis bičių vaško produktus, kaip matome, priežasčių tikrai ne viena. Jo pagalba nesunkiai sukursite saldų ir kvapnų namų jaukumą, pagerinsite sveikatą bei emocinę būklę.

Palikti komentarą:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *