Natūralus bičių medus – kodėl verta rinktis ?

Žalias medus

Natūralus bičių medus – kodėl verta rinktis ?

Yra tokia sąvoka – „Žalias medus”, kurią išgirdę natūraliai susimąstome, kas tai. „Žalias medus”, kitaip dar vadinamas natūraliu – tai medus avilyje, kurį bitutės sukuria iš gėlių nektaro. Išgaunamas jis be nusėdimo ar įsitempimo, nėra kaitinamas gamybos ar sandėliavimo metu. Toks medus nepasterizuojamas. Ir tai yra svarbiausios žalio medaus savybės, kadangi toks apdirbimo būdas padeda išsaugoti natūralius vitaminus, fermentus ir kitus maistinius elementus, naudingus mūsų sveikatai. Be abejonės, žalias medus visiškai skiriasi nuo komerciškai apdoroto, kurio kokybė ženkliai sumažėja būtent dėl minėtų gamybos procesų naudojimo.

Natūralaus medaus istorija siekia daugiau nei 10 000 metų. Žinoma, kad jis buvo veiksmingai naudojamas sveikatos, gydymo ir daugelio religinių bei kultūrinių tradicijų metu. Neabejojama šio medaus nauda ir dabar. Tad trumpai apžvelkime pagrindines jo savybes ir galimus vartojimo būdus.

Medus – puikus antioksidantas

Medus padeda slopinti kosulį

    1. Natūralus medus – puikus antioksidantas. Kai kuriose jo rūšyse antioksidantų yra tiek pat, kiek vaisiuose ir daržovėse. Antioksidantai padeda apsaugoti mūsų kūną nuo ląstelių pažeidimo, laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie senėjimo procesų ir gali turėti įtakos lėtinių ligų, tokių kaip vėžys, širdies ligos, vystymuisi. Tyrimai rodo, kad meduje esantys antioksidantai vadinami polifenoliais, gali atlikti svarbų vaidmenį užkertant kelią širdies ligoms.
    2. Antibakterinės ir priešgrybelinės savybės. Natūralus medus gali padėti sunaikinti nepageidaujamas bakterijas ir grybelius. Šios savybės skiriasi priklausomai nuo medaus rūšies.
    3. Medus gali padėti slopinti kosulį.

Kosulys yra dažna viršutinių kvėpavimo takų infekcijų pasekmė. Vaistai kosuliui malšinti ne visada efektyvūs ir gali turėti šalutinį poveikį. Dėl to medus neretai yra geresnis pasirinkimas kovai su nemaloniais ligos simptomais. Tyrimai rodo, kad tai yra efektyvus ir saugus būdas padėti kosulio kamuojamam vaikui ar suaugusiąjam. (šaltinis). Vieno atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad medus suveikė geriau nei du įprasti vaistai nuo kosulio. (šaltinis) Kitas tyrimas parodė, kad medus labiau sumažino kosulio simptomus ir pagerino miegą nei įprasti vaistai nuo kosulio.
Nepaisant to, medaus niekada negalima duoti vaikams iki vienerių metų dėl botulizmo rizikos.

      1. Medus greitina žaizdų ir nudegimų gijimą. Viename tyrime pranešta, kad medus turėjo efektyvų poveikį gydant žaizdas. Kito tyrimo metu natūralaus medaus naudojimas išgydė 97% pacientų diabetinių opų. (šaltinis) Tyrėjai mano, kad tokia gydomoji medaus galia atsiranda dėl antibakterinio ir priešuždegiminio poveikio, o taip pat dėl gebėjimo maitinti aplinkinius audinius. Be to, medus puikiai gydo kitas odos ligas, įskaitant psoriazę ir herpeso pažeidimus.
      2. Medus gali sumažinti trigliceridų kiekį kraujyje. Tai yra dažnas širdies ligų rizikos veiksnys. Trigliceridų kiekis paprastai padidėja laikantis dietos, kurioje yra daug cukraus ir rafinuotų angliavandenių. Įdomu tai, kad daugelyje tyrimų reguliarus žalio medaus vartojimas buvo susietas su mažesniu trigliceridų kiekiu. Ypač, kai jis naudojamas cukrui pakeisti. (šaltinis) Pavyzdžiui, vienas tyrimas, kurio metu buvo palyginta medaus ir cukraus nauda, nustatė mažesnį ( 11-19% ) trigliceridų kiekį medaus grupėje, lyginant su cukrumi.

Argi tai ne puikios priežastys dažniau rinktis natūralų (žaliajį) medų?

Palikti komentarą:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *